Odoslať stránku e-mailom

Navigácia

Obsah

Ideš do prírody - pozbieraj odpad, ktorý kričí "vezmi si ma"!

V decembrových Žaškovských ozvenách sme písali okrem iného aj o prechádzkach v prírode s "igelitkou v ruke" na zber odpadu po neporiadnikoch. A tu máme prvé fotky. Čakáme na ďalšie. Zapojte sa! Foto pred a po vyzbieraní pošlite na: obec.zaskov@gmail.com

Najvhodnejším obdobím na upratovanie je práve jar. Po zime zvykne príroda odhaliť kopy odpadu, ktoré boli ukryté pod snehom.

Vtedy je symbolické volanie odpadu „Vezmi si ma!“  ešte naliehavejšie, pretože viac bije do očí.

Aj teraz v čase prísnych opatrení, keď mnohí z nás vo väčšej miere chodíme do prírody, to čo sme si doma nabalili a  v batohu priniesli na občerstvenie, bolo predsa ťažšie (napr. plná fľaša, plechovka, zabalená sladkosť), ako samotný, už prázdny obal, ktorý nám zostal. Tak tie prázdne obaly opäť dajme do batoha a prinesme ich domov, kde ich roztriedime do správnych košov alebo vriec.

Ľudia,  nebuďme ľahostajní k voľne pohodenému odpadu, a keď ho už niekde vidíme, tak  ho jednoducho zodvihnime. Či je to na chodníku v dedine alebo na lúke v prírode. Zoberme ho do ruky, do igelitky, vreca a odhoďme  doma do správneho koša. Prispieť k čistejšiemu prostrediu predsa môže naozaj každý z nás. Niektorí si možno poviete  veď to "VPP-áci " pozbierajú, ale v dnešnej dobe je takýto prístup čistý alibizmus. 

 

Kliknite pre presmerovanie na www.vezmisi.ma


Vytvorené: 19. 3. 2021
Posledná aktualizácia: 20. 4. 2022 09:27
Autor: Správca Webu