Odoslať stránku e-mailom

Navigácia

Obsah

Upracme Slovensko, upracme si aj Žaškov

Typ: ostatné
plagát Zapojili sme sa do celoslovenskej aktivity Upracme Slovensko už v predstihu pred Dňom Zeme 22.4.2203. Máme teda mesiac, aby sme našej matičke Zemi pripravili ku jej dňu darček v podobe čistého a upraveného okolia. Ďakujeme, že sa zapojíte

 

      Staňte sa preto aj Vy stúpencami zdravého spôsobu života a podporovateľmi aktivít na  zlepšenie životného prostredia na planéte Zem. Tá je široko-ďaleko jedinou planétou, na ktorej je rozvinutý život.

     Ak chceš/chcete (individuálne, spolok, druženie, partia ľudí) urobiť dobrý skutok,  napr. pozbierať odpad v niektorej časti obce,  vrámci kampane Upracme Slovensko, príď na obecný úrad, poskytneme ti vrecia, rukavice. Nahlásite nám lokalitu, kde máte v úmysle pozbierať odpad, upratať, skrášliť okolie, urobíte fotky miest pred a po vyzbieraní, uprataní. Odpad sústreďte na 1-2 miestach, aby sme to vedeli odtiaľ odviezť. 

Vyhlasujeme teda až Do dňa zeme - 22.4.2024   - Upracme si Žaškov !

Vzdajme úctu našej Zemi aj malým gestom, akým napríklad môže byť aj to, že do práce pôjdeme autobusom, pešo, na bicykli namiesto auta, zodvihneme zo zeme na ulici, či v prírode nejaký odpadok.

Na záver: správajme sa tak, aby sme každý deň, nielen tento, našej Zemi prejavovali vďaku a úctu. 

Kliknite pre informácie ku kampani UPRACME SLOVENSKO

Pre inšpiráciu kliknite aj na tieto stránky: NIE SOM PRASAVEZMI SI MA

                                                                                     Trashtag Slovensko,                                                                            

 

SVETOVÝ DEŇ ZEME

sa začal oslavovať v roku 1970 ako reakcia na rozsiahle poškodzovanie životného prostredia. Už 50 rokov si tak pripomíname, že 22. apríl je venovaný našej planéte. Deň Zeme je medzinárodne motivovaný sviatok, ktorý nám pripomína našu závislosť na zemských zdrojoch a upozorňuje nás na dopady ľudskej činnosti na životné prostredie. Je nepochybné, že na plnohodnotný a zdravý život potrebujeme kvalitné životné podmienky. Nie všetci ich však máme. Niektorí obyvatelia pociťujú nedostatok pitnej vody. Niektorí žijú v mestách zamorených smogom z fabrík a dopravy. Iných sužujú prírodné katastrofy. Ľadovce sa už roky topia a oceány sú plné platového odpadu.

Tento deň zvykne byť aj pripomienkou toho, aké dôležité je starať sa o čistotu nášho bezprostredného okolia, aké dôležité je predchádzať vzniku odpadu, jeho separovanie, či výsadba zelene. Zároveň by nás mal však upozorňovať aj na to, aké životne dôležité je naše spotrebiteľské správanie. To, čo nakupujeme a koľko toho nakupujeme. Spôsob, akým cestujeme a ako často cestujeme. Koľko vody, palív a energie spotrebúvame. To všetko sa odráža v stave, v akom sa naša planéta v súčasnosti nachádza.


Vytvorené: 22. 4. 2021
Posledná aktualizácia: 3. 4. 2024 11:44
Autor: Správca Webu